Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo
Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo
Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo

Pricanje o Ezelu, vanvremenskoj ljubavi E&E, caskanje o AiM, komentarisanje MC i glavna okupacija zvana Stanislav BONDARENKO!!!
 
HomeLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo

Go down 
4 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Next
АуторПорука
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:04 pm

Meni izgleda kao da jeste on, mada u principu nije ni važno, meni je bilo smešno što su se oni polomili da okažu da nije, jer je to što je devojčica uradila po njima jako sramotno. Meni je skroz slatko.

Cansu, pogledala sam sad ovu reportažu, ne kaže da je pustio bradu za novu seriju nego za novi projekat, misleći na film, u novinama je pisalo za seriju, pogrešno su preneli.
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:09 pm

Onda smo mirne. kezz
Upravo biram scene za klip. cvetic
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:27 pm

Prevod intevjua. Buyrun.

Jedan od scenarista serije Ezele, Kerem Deren rečima “sve treba ostaviti dok ima ukusa“ (turska izreka kod nas bi recimo bilo ne treba preterivati) rekao je da će se serija završiti ove godine. Deren je pričao o Ezelu, kako je prevazišao opasnost od smrti i časovima pisanja scenarija koje će početi da daje.

U Ezelu su igre kojima nema kraja. Da li je teško smišljati te igre?

To je deo posla. Jako je teško pisati svake nedelje. Još ako je posao uspešan onda je lako ubiti inspiraciju. To je problematično. Zato nas te umne igre i rešavanje fikcije drže inspirisanima.

To je zapravo kao slaganje slagalice…

Da, ali da za slaganje te slagalice imate šest meseci ili godinu dana više vrmena bio bi veći užitak.

Kakav je osećaj kada čovek uživo na televiziji vidi ono što piše?

Zastrašujuć! Ja sam zapravo pozorišni pisac. Nisam gledao predstave koje sam pisao. Uglavnom sam izlazio iz sale. Uvek sam bio čovek koji crveni pred vratima. Ali Ezela opušteno gledam. To je za mene lepo iznenađenje. Valjda zato što je posao koji se dobro kotira. Zapravo, nije scenario koji je već gotov, ispred vas je scenario koji je na pola i ne znate kako će se završiti.

Koliko dugo pišete jednu epizodu?

Da bi se napravilo nešto dobro treba da se radi sedam dana po 15 sati.

Zar to nije ludost?

Zapravo se ne žalimo mnogo. Naravno da se mnogo umaramo, ali je nesvakidašnje da u Turskoj može da se zaradi novac od pisanja i to je velika sreća.

Hoće li biti filmske verzije Ezela?

Odlučili smo da ne radimo to. Zelimo da Ezel na kraju godine bude smešten u TV biblioteku. Serija se završava na kaju ove sezone. To nije moja, nego odluka producenta. Ali i da su rekli da se nastavlja ne bih prihvatio.

Dok pišete seriju da li ima likova koji vas impresioniraju ili onih koje ne volite?

Da, od epizode do epizode. Na primer, u poslednjim epizodama mi privlači pažnju priča Kerepeten Alija. Čija priča nas u tom trenutku pogodi, on nam je simpatičniji.

Ko vam je omiljeni lik?

Sviđa mi se što što se Tevfik ne menja bez obzira što ga stalno gaze. Sviđa mi se i što Ali nikako da postane drugačiji čovek. Volim i to što je Eysan svesna toga da je loša.

Da li se prošle godine znalo da će se lik Bade pridružiti seriji?

Ne, nije. Ali znalo se da će se neki lik pojaviti pred Ezelom. Zato što je posle Bahar došlo do praznine. Ezel je priča o toliko neobičnom svetu, da se gledaoci naprežu dok gledaju, ne veruju. Neko povremeno kaže “Da li je ovo moguće?“ Zato gledaocima treba da se prikaže stvarna ljubav i stvarni svet. Ljubav Ezela i Bade je takva ljubav. Bade je matematički bila potrebna. Ona omogućava da se spustimo na zemlju.

Čula sam da ćete početi da držite predavanja pisanja scenarija...

Držaću predavanja uvodnog pisanja TV i filmskog scenarija na akademiji u Istanbulu koju je otvorila Esra Akkaya. Na kraju krajeva, to je naš posao, matematika... To nije teška matematika, ali ima posebnu tehniku koja mora da se nauči.

Igrate tenis, čak imate i nagrade. Je li to istina?

Da, igrao sam tenis u srednjoj školi i prvim godinama fakulteta. Čovek sam koji je išao na sve turnire i koji je drugi u Istanbulu.

Da li vas pisanje scenarija više uzbuđuje?

Ezel me posebno uzbuđuje. Toliko da zamalo nisam umro. (smeje se)

Prošle godine ste imali izliv krvi na mozak. Je li od mnogo rada?

Doktor je rekao da to ne može da se desi od mnogo rada, ali po meni je zbog toga. Zato što smo tada mnogo radili. Čak sam nekoliko nedelja pre toga osetio, rekao sam da će nešto loše da se desi. Kada sam došao sebi, prvo što sam rekao je bilo “Šta ćemo sa Ezelom?“.

Ali i dalje nastavljate mnogo da radite...

Sada ne radim toliko.
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:30 pm

Hvala ti Saro puno. kisic kisic kisic
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:34 pm

Nema na čemu, canim, meni to nije nikakav problem.
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:39 pm

Evo i od mene nesto.

Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:46 pm

Cok guzel. <3 <3 <3
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySat Jul 04, 2015 9:52 pm

kisic <3
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Poncha
Caginica
Caginica
Poncha


Broj poruka : 18657
Datum upisa : 08.05.2015

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 10:25 am

Adminko, sviđa mi se koju si pjesmu stavila i slike koje si odabrala. kezz

Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 4:38 pm

Meni se svidja ta pesma. Neki su je kritikovali i muziku i reci, ali meni je bas dobra. A i glupo bi bilo da je Yaman kao pocetnik napisao nesto sto ce biti mega hit.
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:07 pm

Hvala ti, Poncha! kisic

Ja sam ovde izgleda totalno neobavestena. kezz Kakve kritike?
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Poncha
Caginica
Caginica
Poncha


Broj poruka : 18657
Datum upisa : 08.05.2015

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:25 pm

Ne znam o kakvim se kritikama radi, ali mislim da je ovdje posao odrađen super. Sara je prevodila odmah riječi i znam da su mi se sviđale riječi. I melodija je super, još od kako je Mira svirala, a kasnije i Yaman žviždao.

Sviđa mi se verzija koju pjevaju Yaman i Mira i ona koju bend izvodi. Više mi se sviđa ova naša verzija jer je naša.

Koliko znam tekst je radila Ece, a Toygar glazbu.
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:31 pm

Ma, pesma je super. Jos sam ja emotivno vezana za tu pesmu, pa negativne kritike posebno tesko primam k' srcu. :P

Secam se Sarinog prevoda, hvala joj i na tom prevodu i na prevodu svakog ozeta za ovih 77 epizoda. bravo
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Poncha
Caginica
Caginica
Poncha


Broj poruka : 18657
Datum upisa : 08.05.2015

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:35 pm

I meni je pjesma super. <3

Joj, ja znam da sam tu večer čekala da Sara prevede, a njoj je ipak teže bilo prevoditi kad je pjesma u pitanju nego kad je običan razgovor... Ipak pjesma traži dodatni napor, a nama je ionako bilo bitno da znamo otprilike. Međutim, sve je bilo super.
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:40 pm

Imam ja taj prevod i sacuvan negde. kezz
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Poncha
Caginica
Caginica
Poncha


Broj poruka : 18657
Datum upisa : 08.05.2015

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:42 pm

Imam i ja prijevod.

Pratio sam tvoj trag, moja kometo
Jedino godišnje doba u meni
Moje izgubljeno proleće
Došao sam do tebe prašinom sudbine
Zaljubio sam se kao žedan željan vode
Rastanak me je povredio kao posekotina od papira
Tvoje suze su moja rana
Svako gleda svoju sudbinu
Ljubav pokazuje put izgubljenim dušama
Vatra se ugasi, pepeo nestane
ne ostane ništa, odleti
Ti, izvor vatre, ja (ovo stvarno ne znam kako bih prevela)
Izgubio sam put, prognana sam bez tebe
Rastanak me je povredio kao posekotina od papira
Tvoje suze su moja rana
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:43 pm

Eto. <3
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:45 pm

Turske pesme su stvarno pakao za prevod, narocito meni koja bas i nisam talenat za poeziju, pa ne znam to lepo da slozim. I inace vidim da ovi sto rade prevod ne prevode pesme. Turski i nas jezik se uopste ne slazu i mnoge stvari koje mi na turskom zvuce lepo na nasem zvuce bezveze. Jos oni imaju gomilu izraza koji kada se bukvalno prevedu od reci do reci nemaju veze sa stvarnim znacenjem.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:47 pm

Ali da me pogresno ne shvatite, volim da prevodim zato sto tako vezbam jezik i ucim nove reci.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica
Poncha


Broj poruka : 18657
Datum upisa : 08.05.2015

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:48 pm

Znam, zato ti i hvala. kisic
Назад на врх Go down
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:48 pm

Da, to sam i ja za izraze primetila. kezz
Npr. yuregine saglik bi u bukvalnom prevodu znacilo srce ti se pozlatilo.
Ako nisam dobro napisala, bolje me ispravljaj. :P
Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Mrs BugeVuge
Bondarenkova nesuđena ljubav
Bondarenkova nesuđena ljubav
Mrs BugeVuge


Broj poruka : 15487
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 34

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:49 pm

Ma, razumemo te mi, Saro. kisic
Nostalgija vlada... <3


Назад на врх Go down
https://ezelvocemc.serbianforum.info
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica
Sara Ulusoy


Broj poruka : 11483
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 40

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:49 pm

E da, Caga ce se u filmu zvati Tarik. Mogli su i neko bolje ime da mu smisle.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica
Poncha


Broj poruka : 18657
Datum upisa : 08.05.2015

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:50 pm

Ovo su danas objavili. Došla mi je obavijest. Kako je on dobar.

Nego, baš sam gledala kako se sprema Cagino omiljeno jelo. kezz
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica
Poncha


Broj poruka : 18657
Datum upisa : 08.05.2015

MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 EmptySun Jul 05, 2015 7:51 pm

A ime sam vidjela jutros. Nekako mi je ušlo u uho.
Назад на врх Go down
Sponsored content





MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo   MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo - Page 29 Empty

Назад на врх Go down
 
MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... III deo
Назад на врх 
Страна 29 of 41Иди на страну : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Next
 Similar topics
-
» MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda...
» MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... II deo
» MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... IV deo
» MedCezir - zaljubljenici YaMire, komentarisanje live epizoda... V deo

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo :: Your first forum :: Sve o Medcezir-u-
Скочи на: