Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo

Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo

Pricanje o Ezelu, vanvremenskoj ljubavi E&E, caskanje o AiM, komentarisanje MC i glavna okupacija zvana Stanislav BONDARENKO!!!

HomeРегиструј сеПриступи

Share | 

Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo

Go down 
Иди на страну : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
АуторПорука
Poncha
Caginica
Caginica

Broj poruka : 15236
Datum upisa : 08.05.2015

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 9:32 am

Neću ja puno pisati o SBA. To će Sara.

Pozitivno.
Jako zanimljiva priča i tema, odličan start, odličan razvoj glavnog muškog lika (dok ga po sto puta nisu promijenili), jako dobro oblačenje glavnog muškog lika (do zadnje trećine serije), zanimljiva glazba- podloga i pjesme koje su se koristile tokom serije, odlična gluma većine glumaca, odlična energija na setu,  humor koji je bio (kad je bio, jer je drama preuzela humor) odličan, replike (dok su na njima radili) odlične, odlično iskorištene iste rečenice u različitim, a sličnim situacijama, odlična usporedba s bajkom... I za kraj najvažnije, odličan izbor glavnog para i odličan izbor glavnog glumca. Odličan. Nije mogao bolji biti. A lik kojeg sam zavoljela pa ga čak i pravdala i kad nije bio za pravdanje.
Zbog početne priče, lika i para ova serija je bila vrijedna gledanja. 

Negativno.
Od odlične početne priče i poprilično logičnog scenarija (uz pokoje sitnije propuste) došli do svega samo ne dobroga, naglasak na akciji koju nitko od scenarista nije bio spreman napisati, inzistiranje na drami umjesto da se doda malo humora, dramatika preuzela pozitivno, na posao likovi malo idu, a malo ne idu - kako im puhne, neki likovi koji su od početka u seriji su mogli dati puno više jer su glumci imali potencijala, nekoliko glumaca za koje ne znam tko im dade ulogu u seriji, veliki broj likova koji je prošao kroz seriju - nekima nisu ni objasnili odlazak (npr. Aslina prijateljica koja je vodila restoran i koja nije voljela Sinana), a neke su prošetali bez da im vidimo veću ulogu, neki su potpuno neiskorišteni, a imali su poencijala, priče započete i završavane naprasno, neiskorišten glumački i fizički potencijal glumaca i likova, neki su likovi bili sad me vidiš i trebam za radnju, sad me ne vidiš kao da ni ne postojim, nelogičnosti koliko hoćeš, glupo ubacivanje nekih priča, a onda kao da ih nije ni bilo, promjene raspoloženja lika od epizode do epizode, puno stvari i sitnica koje su trebale biti objašnjene tokom serije, loše odrađen i naprasan kraj kao da se nije znalo prije da će serija završiti... Promjena scanrista koja nije donila veći pomak, dapače, jako loš izbor na kraju. Preveliki broj mijenjana tehničke ekipe je isto pokazalo svoje... Neka režija je bila kriminalna.
I vjerojatno ima toliko toga sto mi na prvu nije palo na pamet. 

Osim popusta na kraju serije što je još trebalo biti prikazano od početka do kraja.
Objašnjenja za neka upoznavanja likova, objašnjenje zašto su neki likovi napustili seriju, objašnjene tetovaže, zašto Ferhat ne jede slatko (iako se to naslućuje), što je sve bilo između Ferhata i Yeter, više boljih scena Ferhata i Gulsum, malo više prikazati čime se Namik bavi, uskladiti malo različite Ferhate (jedan zavodnik i samo od pogleda protrnes, jedan sirovina ne može veća, džentlmena ni vidjelo, za dodir nije znao ni kuda s rukom, a onda zadnji samo pipka). 
Ima toga vjerojatno još, ali dosta je i ovo.

Последњи изменио Poncha дана Wed May 30, 2018 9:41 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 9:34 am

UTC ide u novu sezonu, a uopće im rejting nije nešto. Dapače.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 1:52 pm

Je li ovo Cansu poklonila Basak nešto u vezi šume?
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 2:37 pm

Saro, gdje je Kivo? Zna li se?
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 3:45 pm

Hahhahahha Poslije Ibre i Birce najveći hit serije je Minik. Evo ga opet imao live i kralj Ibro stalno nešto pisao. Hahahahah na Minikovo pitanje gdje je:

Hahhahahah Znaci, Ibro podjebava. Hahahah Bas je u elementu Ibru dana, dobre volje, šali se s ovom lokacijom seta.

I tako se oni dopisvase. Ibro kaže da će ići kod njega, a svi Miniku da kaže adresu.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 3:53 pm

A da.. Ibro je spomenuo vedu, pa bi sad mogli pisati o tome. 

Jesi li u toku? Zamjeravaju li mu da nije postavio oproštajnu sliku i to sto nije lajkao Birce sliku?
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

Broj poruka : 10316
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 34

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 4:03 pm

Minik opet u akciji.

Vedalar dogru degil...

Eto covek ne voli da se oprasta, pa zato nije napisao olrostajnu poruku. Dobro da je rekao, vise su dosadili sa tim.

Znaci x je bila na rodjendanu. Nadajmo se da je bila sama.

Ne znam gde je Kivo, sto pitas?
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 4:06 pm

Jesu li oni njega napali kad je tako napisao ili? 

Pa čovjek se ne voli opraštati. Što je tu čudno?! On je dao sve za vrijeme serije sto je mogao, što ima veze ako smo mi svi očekivali neku sliku. 

A galiba je bila. Vidiš koliko je mislila na tebe kad te poštedjela svoje prisutnosti na slikama.

Tako. Da vidim gdje bi mogao biti Caga. Hhah
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 4:25 pm

Cansu je zasadila drvo u Basakino ime da joj zahvali na saradnji u Sahsiyetu.
Nadam se da cemo docekati da saradjuju i na zajednickom projektu sa Kivom.

Nisu ga napali, ali od ponedeljka se komentarise zasto nije lajkao Bircinu sliku i zasto nije napisao oprostajnu poruku.
Stvarno ne razumem zasto je to toliko vazno.

Dobro je, bar je imala toliko saosecanja da bas je postedela svoje lepote na slikama. Eyvallah x, ama i dalje te ne volim.

Bila sam kod Canan, nema nista o Kivinoj lokaciji.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 4:32 pm

Lijepo. Vidjela sam da je nešto, ali nisam skužila točno što i koliko je napravila.
Mislim da bi go bio red za suradnju njih dvoje.

Kako ne kužiš. On je nezahvalan jer nije njoj lajkao, a ona njega posebno istaknula kad je objavila sliku. On nije zahvalio njima sto su gledali seriju i dizali rejting. Nije pokazao oduševljenje serijom i zahvalio se svima što je imao priliku biti Ferhat. Jer znaš kako je -  ako nije na društvenim mrežama, nije se dogodilo.
Mislim da je takav njihov vid razmišljanja. 

Hahhaha

Ništa onda. I dalje ću lutati dok netko od slučajnih prolaznika ne uhvati Cagu i onda novinara koji ga uhvate. Lani mi je Kivo bio od velike pomoći.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 4:37 pm

Pitam za Kivu jer sam vidjela jutros da je Mali još uvijek u Istanbulu, kao i Taylan. A i Engin je u Istanbulu. 

Tu su sad. Ne vjerujem da je Caga otišao za Ameriku.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 6:00 pm

Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 6:25 pm

I ja mislim da je red na njih dvoje. Od kad znam za Cansu cekam saradnju sa Kivom i Enginom, ali nikako. Bila bi ona dobra i sa Ibrom, ali ko zna sta se tu desavalo u proslosti i u kakvim su odnosima.

Oni su se svi na setu i oprostili i zahvalili jedni drugima na saradnji, a fanovima ne znam na cemu bi trebao da zahvali. Na visemesecnoj torturi i vredjanju?
Reakcija na sve dosadne fanove je ovo.

https://twitter.com/iboceliikkol/status/1001857334551904256?s=19

Mislim da bi Kivo trebao da bude u Istanbulu, izgleda da uskoro pocinje snimanje filma.

Ako su svi ovi tu, verovatno ni Caga nije otisao u Ameriku.

Ja ne ocekujem teaser pre avgusta.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 8:18 pm

Mene već i čudi kako nisu spojeni.
A za Ibru znam da bi bili super, ali dobro zi i kažeš. Sve zavisi što je to bilo s njima.

I ja midlim da su se oni ispozdravljali na setu i uživo tako da znaju tko što misli o njima, a ovo na društvenim mrežama vide dođe kao evo vidite. Što se tiče fanova, hm, da. Koliko su ga puta prozivali i vrijeđali uključujući i Smihre, nisu zaslužili ni da im se obrati. 
Hahahaha Vrh reakcija i vrh Ibro. Kidala sam se na ove njegove face kad sam gledala.

Hm... Onda od Kive neću imati koristi.

Jedan od  te ekipe u Americi, ali nekako s obzirom na to da su ostali u Ustanbulu vjerujem da nije otišao. 

Ni ja. Očekujem ga mjesec, mjesec i pol prije početka prikazivanja.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 9:48 pm

Ovaj Minik će malo po malo osvojiti sve Ibrine fanove ako nastavi kačiti Ibrine slike.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 9:59 pm

Bez obzira na sve bilo je lepo družiti se sa Ferhatom i AsFerom. Bez obzira na sve što je išlo onako kako nije trebalo, a bilo je mnogo toga, ni na trenutak se nisam pokajala što sam počela da gledam ovu seriju. Na tome hvala dragoj Ponchiti. <3 Vratila si me na pravi put što se tiče Ibre, nagovorila si me da gledam Ferhata koji će uvek ostati jedan od najomiljenijih likova, uživala sam u AsFeru koji će ostati jedan od najomiljenijih parova.

Da počnem od scenarista...
Jedini scenaristi koji su dobro odradili posao ovde su Sema i Eylem. Gledala sam njihove serije pa o njihovom načinu pisanja znam više nego kada su ostali scenaristi u pitanju. Da su one ostale priča bi sigurno otišla u drugom smeru. Smisao bi ostao isti, Asli bi lečila Ferhata, to je rečeno i u prvoj sceni prve epizode, ali način bi bio drugačiji. Možda ne bi ušle toliko duboko u Ferhatov lik, i ne bi samo on bio glavni lik u seriji, ali sigurna sam da bismo gledali lepšu ljubavnu priču. Aslin lik sigurno ne bi dovele dotle da služi samo za to da leči Ferhata, pored njega bi imala svoj život, prijatelje, brata, posao... Ne kažem da njihov scenario nema mane, ima itekako, posle određenog vremena i one izgube inspiraciju i krenu da pišu bespotrebne intrige i gluposti. Ali definitivno se ne bi istrošile tako brzo, ne bi ostavile scenario ovako na pola, zatvorile bi sve teme, ali bi napisale srećan kraj. Ako bi serija ostala na jednoj sezoni, mislim da bi tih tridesetak epizoda uspele smisleno da napišu i da provedu kraju. Doduše, da je bilo smislenog pisanja, rejting ne bi toliko pao pa bi se išlo u drugu sezonu. U svakom slučaju, hvala im što su smislile tako zanimljivu ljubavnu priču i što su je podelile sa nama, jer da nije bilo njih ne bi bilo ni Asli i Ferhata.

Erkan Birgoren, za mene ubica serije. Ova priča nikada nije trebala da dospe u njegove ruke. On treba da piše teške drame i u tome dobro pliva. Serija namenjena AB gledaocima nikada nije trebala da dođe u ruke čoveka koji ovoliko patetično piše. Jedino dobro što je uradio je što je ušao u dubinu Ferhatovog lika i što nam je pokazao sve njegove patnje, ali tako logično da smo svi u ubici videli čoveka velikog srca. Sve ostalo je bilo pogrešno. Dok je Ferhata toliko detaljno pisao, sve ostale likove uključujući i Asli je potpuno upropastio, učinio ih je površnim ljudima bez ikakvog cilja. Žene je maksimalno ponizio i emancipovane žene kao što su Asli, Suna, Idil je prikazao kao žene kojima je jedini posao u životu bavljenje muževima. A teme je tom brzinom trošio kao da piše mini seriju od desetak epizoda. Pravi brak između AsFera nikako nije smeo da počne tako brzo. Asli je trebala postepeno da se zaljubljuje i da u početku ne prizna ni sebi da se zaljubila u čoveka kakav je Ferhat. Trebala je da se preispituje i bori sa sobom. Prvo vođenje ljubavi, Ferhatovo ranjavanje, i prvo seni seviyorum je došlo prerano i posle više nije ostalo tema za zaplet. Ali početak kraja serije je Cemovo ubistvo. Cem nikako nije smeo da umre, ako je planirao da ga izbaci iz serije, mogao je da dobije premeštaj u drugi grad i da ode. Njegovom smrću je serija dobila sumornu boju, a Aslino preispitivanje je došlo prekasno. Ona je trebala da se preispituje ranije dok su gledaoci to još mogli da razumeju, a ne u trenutku kada im je veza došla do vrhunca. U međuvremenu je Ferhat toliko idealizovan (onaj isti Ferhat koji nije trebao da bude heroj) i toliko je stvorena empatija sa njim da su nam svima Asline reči izgledale kao nož u leđa, kao čisto mučenje Ferhata. Pritom Asli stvarno nije bila u pravu, jer ga je krivila za nešto za šta nije kriv. Nije bilo prirodno da Asli koja prethodno kaže da prihvata to što je ubica, posle dve epizode krene da ga ubija rečima. Tu je ustvari scenario počeo da vrišti da je izleteo iz šina i da srlja u provaliju. Ali kada je na Aslin račun primio mnogo reakcija, umesto da ispegla situaciju, on je otišao i napisao trudnoću, napisao je Ferhatovo nadam se da nisi zakasnila za abortus. Tu su gledaoci koji su čekali da se Ferhat promeni naravno izgubili strpljenje i prešli na druge serije koje su u tom trenutku počele. U tim depresivnim epizodama Julide je samo došla kao so na ranu i tu više nije bilo spasa. Samo nesposoban scenarista može seriju koja je uspela da se izbori u danu kao što je ponedeljak za rejting 7, da dovede za nekoliko epizoda do rejtinga 4.

Poslednji scenaristi su grobari. Oni su samo sahranili seriju koju je Birgoren već ubio. Radovali smo se što je on otišao, ali uzalud smo se radovali, dobili smo još gore. Da je on ostao, bar ne bi bilo tolikih promena likova, ako ništa drugo ostao bi veran likovima koje je pisao. Ovo što su one uradile je stvarno neoprostivo. I po meni je najveće nepoštovanje ukazano Ece Dizdar, Kadriye Kenter i Ibrahimu. Handan i Idil kakve god bile tu su bile od početka i zaslužile su da budu tu do kraja. Njihovo odsustvo nije donelo seriji ništa, čak mislim da je donelo gubitak, jer bi svi pre gledali Idil nego Julide. Ibri zato što su lik koji je on toliko detaljno igrao, lik u koji je uložio toliko truda u trenutku promenjen i prepušten bukvalno njegovom performansu. Ferhat je od 26. do 32. epizode nastavio da živi samo zahvaljujući tome što je on uspevao da preveziđe sve prepreke koje su mu scenaristi postavljali i da ostane u ulozi.

Kraj je naravno očajno odrađen, ništa ni sa čim nema veze. Umesto što su se bavili glupostima kao što je Ozge i Julidina besmislena osveta, mogli su malo po malo da otkrivaju ono što smo očekivali. Mogli su celu jednu epizodu da potroše na saznanje da je Necdet Cunytov sin. A da ne pričam o tome da Ceunyt leži u zatvoru za Cemovo ubistvo i pritom zna da ga je Julide ubila, ali nije to rekao. Julide je mogla kada je već zatvorila Asli u kuhinji i dramila bespotrebno usput da prizna da je ubija Cema i Idil. Gulsum je trebala da sazna da je Ferhat Namikov sin kada i Abidin i da se tako završi ta priča. Šta znači teme koje se vuku kroz celu seriju ne otkriti na kraju. To je razumljivo sama kada se serija naprasno završava pa ne može da se stigne, što ovde nikako nije bio slučaj.

Ono što možda najviše zameram pre svega Birgorenu jer je on najduže pisao scenario je akcija. Mislim da je predviđeno da bude akcije i da gledamo više Namikovih i Ferhatovih poslova, jer su u početku imali veze u policiji, bio je lik po imenu Golge (senka) sa kojim je Fehat pričao, ali ga nismo videli. Pretpostavljam da je to bio neko ko je skupljao informacije i čistio za njima. Ali scenarista je odlučio da se bavi bespotrebnom dramom, patetikom i da pravi gomilu logičkih grešaka umesto da nam da pitku priču. A nije teško, umesto da glavni neprijatelj bude Cuneyt, trebalo je dovesti neki muški lik koji bi mogao da parira Ferhatu i da on bude glavna prepreka Ferhatovom prelasku na belu stranu. Jer glupim i nelogičnim otmicama u kojima se nije znalo ko pije a ko plaća i ko je gde nismo dobili ništa, samo su razjureni gledaoci. Ferhat je ubica, ali nije krvožedni ubica koji izađe da ubija kad mu je dosadno, trebalo je da nam bude prikazano zašto ubija te ljude.

Za kraj pored nesposobnih scenarista su krivi kanal i produkcija. Kanal zato što za marketing nikada nije ni čuo, što vidimo i na primeru ostalih njihovih serija nije to samo za SBA. Ali Sba je bila njihova serija, trebali su više da se potrude oko nje, naročito što je serija imala jako puno stranih fanova i što je krenula da se prodaje u inostranstvu. A produkcija, ja goru nisam videla. Čak je i Medyapim profesionalniji od njih. Prvo dovesti scenaristu kao što je Birgoren na čelo projekta, a drugo pustiti ga da piše šta hoće i da uništava seriju i ne preduzimati ništa.

Kada su reditelji u pitanju, samo Yasin Uslu je vredan spomena. Kvalitet prvih pet epizoda kasnije ni blizu nije dostignut. Svaka mu čast, samo sa tih prvih pet epizoda je uspeo da mu zapamtim ime i da uđe na spisak kvalitetnih reditelja. Inače, muziku za uvodnu špicu je izabrao on. Čovek koji je radio muziku je to ispričao u jednoj radio emisiji. On je planirao drugu melodiju, ali kada je Yasin čuo ovu melodiju rekao je da mora da bude ta, jer dok je sluša čuje Ferhata. Samo to dokazuje koliko je čovek detaljan u radu.
Najgori reditelj je naravno bio Emir, ali ne mogu da kažem da me je Altan Donmez oduševio previše, iako je poznat reditelj. Orkun Catak je bio prosečan, ali loš kada su u pitanju detalji, ni najmanje nije obraćao pažnju na detalje koji su itekako važni.

Muzika je bila odlična i jedina osoba osim glumaca koja je bila od početka do kraja je Yildiray Gurgen.

Cast je isto odlično odrađen.

Što se likova tiče, nikoga osim Ferhata i Asli neću posebno da komentarišem, jer za sve važi isto, uništeni. Namik od harizmatičnog zloće i manipulatora, do čoveka koji ispija kafe i tračari sa ženama. Idil od inteligentne, intrigantne i lukave žene koja je bila u stanju da uništi Namika i celu njegovu imperiju do obične tračare koja se bavi glupim i jefitnim spletkama. Yeter nije toliko uništena koliko je zapostavljena. Uništena joj je vedrina ismisao za humor koji je imala u početku, ali ipak je ostala u okvirima planiranog lika, samo je trebalo da je bude mnogo više nego što jeste. Ali Arzu Gamze Kilinc je bila savršena u toj ulozi. Abidin od vedrog, dobrog i duhovitog čoveka punog ljubavi, do običnog patetičara koji poslednjih epizode nije ni imao ulogu u seriji, više je izgledao kao deo scenografije. Dilsiz od ozbiljnog čoveka koji ćuti, do tračare. Mada ne mogu da kažem da je Dilsiz uništen, volela sam HulDil i njihov odnos sa Asli. Cuneyta nisam volela ni jednog, tako da za njega nemam nikakav komentar. Vildan i Gulsum su jedini likovi koje je Birgoren popravio, više su mi se svidele dok je on pisao nego na početku, iako je Gulsum samo par epizoda bila bolja, posle kada je opet krenula da pomaže Cuneytu, opet se vratila na početak. Treći scenaristi su i Vildan i Gulsum uništili toliko da više nije bilo ispravke. Yigit je jedan od retkih likova koji nije uništen, ali mislim da je njegovo pomirenje sa Ferhatom i Yeter možda trebalo detaljnije da bude odrađeno, posle onolike ljutnje, prelako je prešao preko svega i nastavio da se ponaša kao da se ništa nije desilo. I trebalo je detaljnije da nam bude prikazano kada je i kako otišao od njih. Ali volela sam Yigita i volela sam YigFer odnos. Suna malo ovako, malo onako, bilo je trenutaka kada me je nervirala, ali kada se sve sabere, bila mi je simpatična. O Azadu, Sahinu, Ebru, Safiye i Ayhan ne znam šta da kažem. Ne zna se ni zašto su došli, ni zašto su otišli. Hajde Ebru, Sahin i Safiye još nekako, ali Azad i Ayhan su mogli mnogo bolje da budu iskorišćeni. Julide je u svakom smislu promašaj, i lik i glumica. Jasno je kao dan da je Selin Koseoglu tu upala preko veze, u suprotnom je nemoguće da je dobila toliku minutažu, ali čak je i njen lik mogao mnogo bolje da se osmisli. Glumica svakako ne bi uspela ništa posebno da uradi jer nema veze s glumom, ali bar bi njeno prisustvo bilo logičnije. Mogla je jednostavno da bude Sahinova ćarka, Birgoren je sam ostavio otvorenu mogućnost da se ona pojavi. Da je ušla kao Aslina sestričina, ustvari bila Sahinova ćerka i da je imala iza sebe ekipu koja bi izvodila akcije i sprovodila osvetu u delo, mogli smo da gledamo scene akcije, Cuneyt ne bi bio jedini neprijatelj i bili bismo pošteđeni one jeftinoće od lude kurve koja ne zna ni gde je ni šta radi.

Asli... Ah, salak Aslim, seviyorum seni, kiz. Još jedan uništen lik od strane scenarista. Žena koja je trebala da bude jaka, inteligentna, soposobna, postala je žena koja je u stanju da trpi sve zbog muškarca. Ja ne volim ženske likove koji odlaze za svaku sitnicu, ali Asli je imala itekako više puta razloge da ode. Svojim stalnim ostankom i popuštanjem je i dovela Ferhata u stanje da radi šta hoće znajući da će ona uvek da bude tu. Zato kada je odlazila, to je uvek bilo iz pogrešnih razloga i na pogrešan način, ali se na pogrešan način i vraćala, nikada nije bio rešen ni jedan problem, a ona se vraćala samo zato što nije mogla da bude odvojena od Ferhata. I definitivno nije smela da dozvoli da bude toliko slaba da Ferhat nju promeni pre nego ona njega. Ali je naivnost i lakovernost zadržala do kraja, a te njene osobine su mi najviše smetale. Bez obzira na sve, ostaće jedna od žena koje su najviše volele i žena čijoj se ljubavi divim. Na kraju je ipak uspela da napravi od zveri princa i da ostvari bajku u koju je toliko verovala. Ona je to zaslužila.

Ferhat....Jednom rečju muhtesem. Dugo se na ekranima nije pojavio lik koji je toliko napisan po mom ukusu. Zaista sam uživala u svakom trenutku praćenja Ferhatovog života, patila sam zajedno sa njim i za mene će ostati jedan od najlegendarnijih likova, bez obzira na scenarističke brljotine. Ušla sam dovoljno u srž lika, dobro sam ga upoznala i zato ni jedna scenaristička glupost ne može da mi pokvari kompletan utisak. Da Ferhat nije bio takav kakav je, ova serija ne bi imala nikakvog smisla. Do te mere me je osvojio, da je moja milost prema ostalim likovima uključujući i Asli, zavisila od njihovog odnosa prema njemu. Bilo je trenutaka kada se nisam slagala sa njim, kada je umeo da me iznervira, ali sam mu uvek opraštala sve brže nego što sam uspela da se naljutim. Možda je kraj mogao da bude drugačiji, više za pamećenje, da bude kažnjen za mnogobrojne greške koje je napravio, ali možda je posle toliko patnje i zaslužio da najzad bude srećan. Ali definitivno jedan od retkih likova koji je i pored svih mnogobrojnih mana u našim očima uspeo da izgleda savršeno, čovek kojeg su i gledaoci i voljena žena toliko zavoleli a da nije morao nešto posebno da se trudi oko toga. Jer on je Ferhat Aslan, to je bilo dovoljno da ga volimo. Savršena kombinacija Ibre i Ferhata je bila sasvim dovoljna za sve. Jedno je sigurno, niko ne bi mogao da bude bolji Ferhat od Ibrahima Celikkola. Taj čovek je toliko prisvojio lik, toliko se dao liku, toliko ga je razumeo i odigrao precizno, da je prosto bilo nemoguće odoleti mu.

AsFer... Ne znam da li me je više impresionirala njihova priča, spoj toliko različitog, ili Birce&Ibrahim hemija. Neke stvari jesu ostale polovične, nisamo videli scene kakave smo priželjkivali, ali njih dvoje su od početka do kraja bili savršen spoj u svakom smislu. Elektricitet među njima je uspevao čak i najgluplje scene da učini dobrim scenama, a na tome pored hemije možemo da zahvalimo i odličnoj saradnji glavnih glumaca. Nisu podlegli nikakvim komentarima i svemu što se vezano za njih dešavalo i uspeli su da ostanu profesionalni i svoji do poslednjeg trenutka. Borili su se za tu ljubav, Asli za njih, Ferhat isto za njih ali protiv sebe i uspeli su na kraju da od crnog naprave belo. Ako sve zanemarimo, ipak je pobedila snaga ljubavi. Bilo je lepih scena, ne možemo da kažemo da nije, ja ću izdvojiti tri koje su ostavile na mene najveći utisak, svaka je od različitih scenarista. U četvrtoj epizodi nakon što ga je ubola nožem, tet, tek, tek bi adimla karanlik tarafa gectin. Aramiza hosgeldin. U 24. epizodi scena sa pištoljima, uc olsun. I ona hipnoza Asli u sobi kada priča sa njenim srcem i posle ne bakicam sana cok mu guzelsin. Siz cok guzeldiniz, en guzeldiniz. <3

Za kraj komentara mogu da kažem samo Ferhat Aslan-Ibrahim Celikkol. <3 <3 <3

Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 10:02 pm

Minik olabavi malo, covek je ozenjen. Ako te Mihre uhvati bittin sen oglum, akili ol.lol!
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 10:20 pm

Sema i Eylem su veceras gosti u nekoj radio emisiji, fanovi planiraju da zovu da pitaju za Ferhatovu tetovazu, ne verujem da ce da kazu, ali pustila sam da cujem sta ce da pricaju.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 10:36 pm

Kako Ferhat nije ubio nikoga dok su one pisale? Koliko ja znam Ferhat je ubica od pocetka. One su napisale da je ubio Necdetovog ubicu.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 10:40 pm

Sacmalamayin ya, kako nisu htele da napisu coveka koji ponizava zenu, sta je onda Ferhat radio prvih pet epizoda?
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 10:44 pm

Napisale su pricu za 39 epizoda, za celu prvu sezonu.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 10:49 pm

Rekle su za tetovazu. Za svakoga koga je povredio hteo je da ostavi trag na svom telu.
Plan je bio da u Ferhatovom stanu nema ogledala zato sto je bio lik koji ne zeli da se suoci sa sobom.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 11:01 pm

Jedan od razloga sto su napustile seriju je sto su pogresno shvacene, one nisu htele da napisu pricu o zeni koja se zaljubljuje u coveka koji je ponizava. O Ferhatu pricaju kao o andjelu, da nisam gledala seriju pitala bih se sta je kod njega crno.

Mozda je u njihovim glavama u nastavku trebalo da bude drugacije, ali Ferhat u prvim epizodama baya baya ponizava sve zive oko sebe.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 11:10 pm

Sad sam se setila, pa Ferhat je u prvoj sceni prve epizode ubio coveka pred Asli, kako nije nikoga ubio u epizodama koje su one pisale. Yok artik. Onog Adema ili kako se vac zvao je hladnokrvo upucao, nije ga ubio samo zato sto su im trebale informacije, cak je i onog veterinara upucao u nogu samo da bi pokazao Asli na sta je spreman. Ako nije ubica, zasto onda Namik nije poslao Cuneyta da ubije Asli, nego Ferhata. I na onoj tetovazi ima tacaka ko u prici, sta je radio tim ljudima, lupao im samare? Covek je bio masina za ubijanje, njih dve kao da pricaju o nekome ko je zalutao u taj svet.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    Wed May 30, 2018 11:15 pm

Nisu planirale da uvale Ferhatu Ozge, samo je Vildan trebala da bude zaljubljena u Ferhata, ali nikakva veza nije trebala da bude medju njima.
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo    

Назад на врх Go down

Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XXII deo
Назад на врх 
Страна 6 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija
» Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija II deo
» Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija VI deo