Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo

Tragicne vanvremenske ljubavi-MC drustvo

Pricanje o Ezelu, vanvremenskoj ljubavi E&E, caskanje o AiM, komentarisanje MC i glavna okupacija zvana Stanislav BONDARENKO!!!

HomeРегиструј сеПриступи

Share | 

Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo

Go down 
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
АуторПорука
Poncha
Caginica
Caginica

Broj poruka : 11726
Datum upisa : 08.05.2015

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 2:54 am

Mrs Bondarenko ::

Trenirao je kao mali, znam da je tad puno sportova trenirao i balet. Posle ne znam šta se desilo, da je postavljao snimke sa nekih utakmica - nije, da je u nekoj ulozi igrao košarku - nije.

Trenirao je košarku kao malo? Je li? Mogla si tako odmah reći. Onda možda i imate šanse u tom smislu.

Ali tebi to ionako nije bitno. Vi samo tijela gledate. smeh

Pa zato ću ja i uzeti Cagu da se osiguram. lol!

Ako ga uzmeš, tek si tad izgubila sve.

I meni. naklon  smeh

Prvo od čega odustajem su slikoviti opisi. smeh

smeh
Menjam naziv foruma iz Tragičnih vanvremenskih ljubavi u Slikovito crtanje i razumevanje napisanog. lol!

Staljinovka, ne bi me ni čudilo.

S tim da bude zatvoreno za javnost, niko sem nas ne sme da uživa u tim prizorima.

Kako sad zatvoreno za javnost kad je dobrotvorna utakmica? Prihod od ulaznica ide u neku organizaciju za bolesnu djecu.

Ti ga svakako ne viđaš ni kad ga viđaš, tako da ti na isto dođe kad bolje pogledaš. lol!

Krivo. Ja Cagu vidim i kad ga nigdje nema vidljivog.

Ma kakvi drugi ljudi, samo bi smetali, ova četvorica su sasvim dovoljna. Mada, sad mi pade napamet... Možda Stas ne bi ni ljubomorisao na Cagu, ali kad bismo Kozlovskog ubacili u vaš tim, e to je već nešto. wow

U moj tim Rusi ne dolaze u obzir. Ovdje da ti Sara i iziđe u susret ne može. Ako želiš s Kozlovskim ga varat, nađi neko drugo mjesto.

Ako tako gledamo, ne trebaju im majice da bi se znalo ko je u kojoj ekipi. Stas i Kivo će imati ispisano moje ime na leđima, a vi Cagu i Ibru rasporedite kako hoćete. lol!

Trebaju. Ja njima neću pisati po leđima i uništavati tako lijepi prizor imenima.

Ti više hoćeš dres od samog Cage. smeh

Dres ne isključuje Cagu. Samo ću ponijeti njegov kući i imati ga uvijek tu. Spavat ću njemu dok Cage ne bude. :P

Vidi se da mi je alkohol popio svu pamet. smeh

smeh

smeh  smeh  smeh
Svi smo nekad bili deca i sve nas je nešto jednom pokvarilo. Što bi Caga bio izuzetak? lol!

Zato što je Caga divan.

Ja sam zla žena, seytan biri kadin. lol! Šta očekuješ od osobe kojoj su Eysan i Bihter najdraži ženski likovi ikad? smeh

U pravu si.

I mene će ubiti tvoja profesionalna deformacija. lol!

smeh

Ti baš ne umeš da iskoristiš priliku. lol!

A meni bi Stanko trebao biti prilika?!

smeh  smeh  smeh
Muško je to, nemoj toliko da se brineš za njega.

Olmaz.

Ayy tamam tamam, na kraju ćeš me roknuti pre utakmice, neću ni doživeti da vidim uživo Stasovo golo telo. smeh

Ja ne kužim što si ti snagu umjesto na Stanka odlučila se baciti na Cagu. Još imaš i Kivu.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 2:55 am

Ovo mi je bila najgora epizoda otkako je počela serija. Cijela epizoda mi je bila ubitačno dosadna iako je brzo prošla. Sve se vrtjelo oko Gulsum, a sve mi je moglo u dvije scene biti odrađeno.
Mislim da ni u jedoj epizodi koju sam gledala nisam manje razumjela što govore nego u ovoj. Tako da ono što kažem se eventualno može promijeniti nakon prijevoda, ali svejedno ću sad popljuvati propisno. Kasnije ako promijenim mišljenje na osnovu prijevoda, onda ponovno komentirati.

Cuneyt - govno, gnjida, opet se izvukao. Ima života više nego mačka. Krpelj. Neću ga još dugo podnositi. Evala, Ferhate, bir sey yap.

Handan i Idil - toliko sapuničarske likove odavno ne vidjeh u turskim serijama i žao mi je, zbilja. Od ove Idil sam očekivala neku pametnu ženu, a ona doslaovno klasična udavača. Glupača. Točno sam znala da je abortirala i da će okriviti Yeter kad-tad.
Ne mogu ih više smisliti. Sad samo čekam kako se udružuju.

Namik - isto je stao kad se saznalo za Gulsum. Jedan Yeterin pogled mu je bio dosta bez obzira što ju je kasnije poslao iz salona. Ah, da, zaboravih skoro, on je ubio Azadovu ženu i sve što se događalo oko Yeter. Opasno će ovo biti s njim i Azadom. Padat će sve.

Cem - mučninu mi stvori s onom lažnom zabrinutošću. Zanima me pravi razlog njegovog dolaska, a ne onaj koji je servirao Asli.

Yigit - vala se stvarno pokazao. Ok, rekao je nešto što bi trebalo zvučati kao utjeha, ali da nije niti pokušao zagrliti Gulsum. Mah... Neću trošiti riječi na njega.

Suna - svaka joj čast.

Yeter - meni je ona, bez obzira na to što je napravila Ferhatu pa je ne voli, kraljica. Nisam bila za to da ode od kuće, ali kad je već otišla nisam bila ni za to da se vrati. Ali ipak njena odluka da se vrati s glavom uzidgnutom mi je vrh. Žena se ne da. Prava je lavica.

Abidin - jedino što mogu ponoviti je da ima muda i da je baš čovjek od riječi. Evala za to, Abidine. Ovo ostalo bolje da ne komentiram. Ali da je ljudina, je.

Dilsiz - par sekunda u kadru, ali za mene je on kralj. Nokta net.

Ne znam koga da prije komentiram... Ferhata ili Asli...

Asli - ne znam niti kako da počnem jer sve što dobro mogu napisati mi u jednom trenutku padne u sjenu kraja epizode i nemam želju ništa napisati... Ok, shvaćam da je Ferhat zasrao kukavički što joj nije rekao za rastavu i da je pustila da joj on kaže. Ali kako ona zna da on nije u međuvremenu možda odustao od te rastave... Cijelo se vrijeme bakča oko Gulsum i sve što razgovara s njim implicira preko Gulsum. Ok, u puno toga ima pravo. Super mi je kako mu parira, odgovara, sikinti yok - rečenice vala da ne znam da ona izgovara mislila bih da su Ferhatove... I sve super, ispad... I onda vođenje ljubavi, on zaspao, a ona na poruku napiše da odustaje jer se umorila od čekanja... I da to večeras je bilo samo trenutno... Jesam li ja to dobro shvatila?! E pa goni se, Asli, i ajde nek ti je široko polje. Ostavila si ga onda kad je bio najkrhkiji, a kako je on meni draži nego ti, kusura bakmayin, ja s tobom sam gotova. Ne znam što mu je sve rekla, možda i više nego što sam ja shvatila i očekivala, ali nije ono što sam ja očekivala napisala u poruci. I općenito su mi takve poruke i odlasci ured noći ajme... Moćno je, ali se meni ne sviđa. I ne sviđa mi trenutak kad ga je ostavila. Ni način. I zadnjom scenom kad odlazi mi je pljunula na lik kakav sam mislila da će biti. Mislim da sam očekivala i nadala se malo drugačijem liku i načinu napuštanja.
U međuvremenu sam i pročitala prijevod njenog pisma i sad mi kao ima više smisla. Puno više. Igra riječi je u pitanju.
Ali ipak, to sam očekivala u lice, a ne na papirić, koji ima simboliku, i ne u ovom trenutku. Ma sve još nekako, ali napisati da zaboravi tu noć jer je bio samo trenutak. Je, Asli, kad je samo trenutak...

Ferhat - budala je bio, to sam bila u pravu. Da je upitno hoće li išta reći nakon prošlog kraja, isto. I bila sam u pravu da ako je Asli otišla, a on zaspao, da je to jer se vjerojatno dobro umorio. Aj, bar sam to dobro pretpostavila. Ali, sad ću nadodati da je zaspao po prvi put tvrdim snom jer je bio u miru, čak bih rekla opušten i sretan. Kad se budio bio je to zadovoljan i smiren čovjek. Mislim da se on pored Asli osjećao sigurno i spokojno. I onda ga ona ostavi s onakvom porukom, a da ne kažem zadnjom rečenicom. Bolje bilo da mu je šamar opalila.
Za razliku od svih komentara koje sam pročitala koji se klanjaju takvoj Aslinoj stvari, ja sam toliko razočarana.
Inače, Ferhat je kad se budio tako sladak. U njemu sam vidjela dijete, po prvi put neku blagost na licu. Da mi nije bila tužna, bila bi mi najbolja scena otkako je počela serija.
Ibri svaka čast. A kad govori pa se ljuti sve ispljuca oko sebe.

Tako mi se smučilo nakon epizode da sam izgubila volju za nastavak gledanja ove serije. Ako mi ni s prijevodom ne bude bolje, lako moguće da odustanem. Možda čak i s ovim nastavkom.
Je, Ferhat i Asli su već u idućoj epizodi zajedno, vozikaju se po vespi... Ali što mi to znači kad me je Asli razočarala po prvi put u seriji? Onako ga ostaviti ured noći. Nisam bila protiv rastanka, to sam čak i navela kao jednu od opcija, ali nisam baš mislila ovako.
I kad više nisam Asfer džaba mi je. Ako nastavim gledati onda je zbog Ferhata. Nakon dugo vremena, valjda poslije Yamana, sam uspjela ući ovako u neki lik jer mi je po  scenariju bio toliko uvjerljiv da sam mogla pretpostaviti svaki njegov daljni postupak. Sad više nemam niti volje.
Osjećam se loše i zbog toga jer mi je Asli bila draga, ali sam ipak stala na stranu Ferhata.

Redatelju, hoscakal. Mogao si i prije otići jer si loš. A kasapljenje scena je dodatnu polovicu upropastilo.

Последњи изменио Poncha дана Tue Feb 06, 2018 3:14 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 2:56 am

Znala sam da ćemo se u ovoj seriji jednom razići sasvim u mišljenjima.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

Broj poruka : 8396
Datum upisa : 14.05.2015
Godina : 33

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 3:44 am

Epizoda je bila mirna i dosadnjilkava. Malo je rano za ovoliki nedostatak inspiracije scenariste. Gulsum nikada nije bila toliko važan lik da se cela epizoda vrti oko nje.

Sa Idil i Cuneytom su preterali. Postali su potpuno neprihvatljivi kao likovi i odbojni. Handan i Namika sam nekako provarila i pomirila sam se s tim da su takvi, ali Idil i Cuneyt iz epizode u epizodu totalno gube obrise ljudskosti. Previše je crnih likova u seriji, kvare ravnotežu. U trenutku kad je Yeter uhvatila Idil za kosu, tačno sam znala da će to da iskoristi kao priliku da je navodno pobavila i da će da se skotrlja niz stepenice. Toliko otrcano da nema dalje. Sva sreća da ne gledam uživo, pa ću ubuduće moći da preskočim njene scene, ne mogu da je gledam.
Ne znam da li je cilj celog tog zapleta oko Idil da zavolimo Yeter i da budemo na njenoj strani, čini mi se kao da je tako. Ali nema potrebe za ovolikim preterivanjem, ionako su svi manje više prihvatili Yeter, niko je ne opravdava, ali svi je žale.

Što se Abidina tiča, odupevio me je kako je stao i pred svima rekao ono što je rekao. Ako zanemarimo činjenicu da su rođaci i ako za sada gledamo na situaciju tako da Abidin samo hoće da zaštiti Gulsum, svaka mu čast i na hrabrosti i na karakteru. Mogao bi Ferhat efendi nešto i da nauči od Abidina.

Za Yigita neću da se ponavljam, taj čovek je psiho. Ja mislim da on u životu voli samo Ferhata i da je Ferhat njegova jedina opsesija. Ono ponašanje prema Gulsum i Yeter mi je grozno. Iskrenije bi bilo da ih je otera s vrata. Ali zato je Suni svaka na mesta, ta žena uvek kaže baš ono što treba.

Od Cemovog dolaska u bolnicu mi se digao želudac, čovek je bukvalno došao da vidi da li je Ferhat ostavio Asli.

Znači Namik je ubio Azadovu ženu. Stvar je onda ozbiljnija nego što sam mislila. On to zna i navodi Ferhata da otkrije. Biće tu okršaja. Samo se nadam da neće Azada da smaknu brzo kao Sahina jer je zanimljiv lik. Volim da ga slušam kako filozofira.

E sad Ferhat i Asli. Još nisam pročitala tvoj komentar, ali pretpostavljam da ti ovo Asli ne možeš da oprostiš. Ja mogu samo iz jednog razloga, zato što ga toliko voli. Njeno jedino opravdanje kod mene je ljubav. U njoj vidim Emirovsku ljubav. Ja Ferhata kao lika više volim od Asli, uvek sam na njegovoj strani, uvek imam opravdanje za njega čak i kad nema opravdanja, ali ovde ne, zaslužio je. Sve što mu je Asli rekla od reči do reči je istina. Šta je on na to rekao? Ništa. Žena kao što je Asli kaže da prihvata to što je ubica, to vredi više nego da mu je sto puta rekla da ga voli. Ali nakon svih tih reči i nakon što je video koliko je slomljena, on opet ne govori ništa, ne pokušava ništa da ispravi, nego staro rešenje, ljubljenje seksanje i to je to. (Kad smo kod toga, scena poljupca je ispala logična, Asli je u tom trenutku jecala). A davala mu je šansu celu epizodu da joj kaže, još je pokušavala i da skupi po neku uspomenu kada je tražila da zajedno prave menemen, ja bih ga verovatno nabila u onaj kamin. Čak je i preko spremanja menemena pokušala da ga navede da joj laže, ali on ništa. Šta je mogla da uradi? Da sedi i da nastavi da trpi, da dozvoli da joj ko zna koliko još puta slomi srce ili da skupi snagu i da ode. To što je otišla je bolje za oboje. Njemu će postati jasno sve ono što mu je pričala, najzad će mu dopreti do mozga, a ona neće završiti na psihijatriji pokušavajući da mu nešto objasni. Kada oseti prvi put da je izgubio, više neće imati hrabrosti da je ostavlja svakih pet minuta. Ovo sve što sam rekla za nju važi pod uslovom da ne pretera. Znači ako uđe u Feriha tripove, završila je kod mene. Jedino i dalje ne mogu da joj oprostim što mu je ostavila auto, bilo bi sa više stila da je uzela.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 3:52 am

Ja kad sam gledala znala sam da ćeš ti ovako razmišljati. Ja ne mogu. Ako je htjela otići, onda je mogla prije kreveta otići. Tad bih poštovala odluku. Ovako... Usred noći nikako.

Baš sam razočarana i sve više mislim da je ovo moja zadnja. Ferhatovu patnju mi se ne da gledati.

Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 3:53 am

Iako znam da je on kriv, nemam više volje dalje.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:19 am

Poncha ::
Asli - ne znam niti kako da počnem jer sve što dobro mogu napisati mi u jednom trenutku padne u sjenu kraja epizode i nemam želju ništa napisati... Ok, shvaćam da je Ferhat zasrao kukavički što joj nije rekao za rastavu i da je pustila da joj on kaže. Ali kako ona zna da on nije u međuvremenu možda odustao od te rastave...

Tvoja ljubav prema likovima je meni fascinantna. Čak mi se ta tvoja ’objektivnost’ i sviđa jer govori o tebi da si odana osoba. Ali ja koliko god da volim i koliko god u nekim situacijama nisam objektivna, ne mogu da ne kritikujem ako je za kritiku.
Šta znači možda je odustao od razvoda? Pa šta ako je odustao? Koga je on pitao kada je odlučio da se razvede? Sedeo je i čekao da Asli stigne poziv za sud. Čak ni onaj odlazak u Rivu nije njegova ideja, nego njena. Po mom mišljenju, uradio je sve što je bilo potrebno da dođe do toga da ga napusti.

Super mi je kako mu parira, odgovara, sikinti yok - rečenice vala da ne znam da ona izgovara mislila bih da su Ferhatove... I sve super, ispad... I onda vođenje ljubavi, on zaspao, a ona na poruku napiše da odustaje jer se umorila od čekanja... I da to večeras je bilo samo trenutno... Jesam li ja to dobro shvatila?! E pa goni se, Asli, i ajde nek ti je široko polje. Ostavila si ga onda kad je bio najkrhkiji, a kako je on meni draži nego ti, kusura bakmayin, ja s tobom sam gotova. Ne znam što mu je sve rekla, možda i više nego što sam ja shvatila i očekivala, ali nije ono što sam ja očekivala napisala u poruci. I općenito su mi takve poruke i odlasci ured noći ajme... Moćno je, ali se meni ne sviđa. I ne sviđa mi trenutak kad ga je ostavila. Ni način. I zadnjom scenom kad odlazi mi je pljunula na lik kakav sam mislila da će biti. Mislim da sam očekivala i nadala se malo drugačijem liku i načinu napuštanja.

Pa pokušala je preko Gulsum, čak i preko hrane da ga navede da joj kaže, ali on ništa. Kaže čovek nema pitanja na koje on nema odgovor. A odgovora nigde.
Dobro si shvatila od reči do reči, to je napisala.
Asli njega nikada ne bi mogla da napusti gledajući ga u oči. Isto kao što je Mira napustila Yamana isto ovako, baš zato što nije mogla gledajući ga u oči. Tada sam za nju imala razumevanja iako Yaman to nije ničim zaslužio, a Ferhat jeste samo tako.
Meni nije pljunula na lik, trudila se nadljudskim snagama i sama se borila za njih toliko vremena, od početka sam znala da će se kad tad umoriti i da će ga napustiti kad više ne bude imala nade.

Ferhat - budala je bio, to sam bila u pravu. Da je upitno hoće li išta reći nakon prošlog kraja, isto. I bila sam u pravu da ako je Asli otišla, a on zaspao, da je to jer se vjerojatno dobro umorio. Aj, bar sam to dobro pretpostavila. Ali, sad ću nadodati da je zaspao po prvi put tvrdim snom jer je bio u miru, čak bih rekla opušten i sretan. Kad se budio bio je to zadovoljan i smiren čovjek. Mislim da se on pored Asli osjećao sigurno i spokojno. I onda ga ona ostavi s onakvom porukom, a da ne kažem zadnjom rečenicom. Bolje bilo da mu je šamar opalila.
Za razliku od svih komentara koje sam pročitala koji se klanjaju takvoj Aslinoj stvari, ja sam toliko razočarana.
Inače, Ferhat je kad se budio tako sladak. U njemu sam vidjela dijete, po prvi put neku blagost na licu. Da mi nije bila tužna, bila bi mi najbolja scena otkako je počela serija.

Vidiš, i sa ovim se u potpunosti slažem. Sve je tako kako si rekla. Ali jednostavno postoji trenutak pucanja. Nije ona nanela samo njemu bol time što je ostišla, nanela je i sebi, ali kad čoveku pukne film tu je kraj.
Čak i da Asli nije u pravu, a ja mislim da jeste, jednom i ona ima pravo da ne bude u pravu, on toliko puta nije bio.

Tako mi se smučilo nakon epizode da sam izgubila volju za nastavak gledanja ove serije. Ako mi ni s prijevodom ne bude bolje, lako moguće da odustanem. Možda čak i s ovim nastavkom.

Sacmalama. Nema napuptanja ni mene ni Ferhata, nisi ti Asli. lol! Šta smo ti mi krivi što si se naljutila na Asli.

Je, Ferhat i Asli su već u idućoj epizodi zajedno, vozikaju se po vespi... Ali što mi to znači kad me je Asli razočarala po prvi put u seriji? Onako ga ostaviti ured noći. Nisam bila protiv rastanka, to sam čak i navela kao jednu od opcija, ali nisam baš mislila ovako.
I kad više nisam Asfer džaba mi je. Ako nastavim gledati onda je zbog Ferhata. Nakon dugo vremena, valjda poslije Yamana, sam uspjela ući ovako u neki lik jer mi je po scenariju bio toliko uvjerljiv da sam mogla pretpostaviti svaki njegov daljni postupak. Sad više nemam niti volje.
Osjećam se loše i zbog toga jer mi je Asli bila draga, ali sam ipak stala na stranu Ferhata.

Diskutabilno je koliko su zajedno. Njoj se sigurno nešto desilo i došao je da je spašava. Događaji njih moraju da upućuju jedno na drugo, ali ne verujem da će baš da se pomire za jedan dan.

Sad si besna pa zato tako pričaš. I ja sam od 46. epizode AFK pa do 67. svake nedelje odustajala od gledanja, pa sam opet gledala.
Pa ko tebi brani da budeš na njegovoj strani, budi. zašto se osećaš loše.U krajnjem slučaju ni ti ni ja ne gledamo ovu seriju zbog Asli, nego najviše zbog Ferhata. To što je trenutno branim, to je druga stvar.
Ne moramo ni da se slažemo po ovom pitanju, meni je to skroz ok.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 8:20 am

Ok je rejting, otprilike ko i prosle nedelje. Kazu Turci da su sinoc ubili sa reklamama, cak se i scenarista zalio.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 8:22 am

Cukur je razvalio. Pametni ljudi, sad pred Survivor su udarili zestoko sa zanimljivim epizodama.
Назад на врх Go down
Sara Ulusoy
Bihterica
Bihterica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 8:28 am

I sinoc zaboravih da kazem, pitam se da li je Asli ponela telefon sa sobom. Ako jeste, nije uopste morala da se trudi da ide.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 8:37 am

Sara Ulusoy ::

Tvoja ljubav prema likovima je meni fascinantna. Čak mi se ta tvoja ’objektivnost’ i sviđa jer govori o tebi da si odana osoba. Ali ja koliko god da volim i koliko god u nekim situacijama nisam objektivna, ne mogu da ne kritikujem ako je za kritiku.
Šta znači možda je odustao od razvoda? Pa šta ako je odustao? Koga je on pitao kada je odlučio da se razvede? Sedeo je i čekao da Asli stigne poziv za sud. Čak ni onaj odlazak u Rivu nije njegova ideja, nego njena. Po mom mišljenju, uradio je sve što je bilo potrebno da dođe do toga da ga napusti.

Tek si sad došla do zaključka da sam ja odana osoba? I onda Bondarenkova misli da ima šanse da ja prevarim Cagu i igram igrice...  smeh

Aj sad, na stranu šalu. Ben boyleyim. Ja kad nekog volim, on može biti i najgori, meni je najbolji. Nije što je moj, nego je najbolji. I sve što netko vidi kao mane, meni ne smeta. Ako sam nekoga prihvatila, prihvatila sam i s manama. U principu uopće ništa loše ne govorim o njemu, sve i da ponekad ne mislim sve najbolje (to pljuvanje ostavim za njemu direkt u facu).  
Ali Ferhata čak ni ja ne pošteđujem jer je nemoguće biti toliko uvrnut da ga se brani pored toliko očitih njegovih greška. Moj je problem što mu ja ne zamjeram. Ništa što je on napravio mu ja ne zamjeram. Kritiziram mu greške, ali mu ih u trenu i opraštam.

To sam napisala više kao jednu od pretpostavki. Asli inzistira da joj kaže nešto, ali možda on se i nije mislio razvesti. Možda se predomislio pa joj nije ni htio reći da se mislio razvoditi. U tom smislu sam rekla. Naravno da on nije bio odustao od rastave, ali Asli ne može znati da on možda nije odustao. Mogla je pomisliti, možda se i predomislio kad ne govori.

Ja nisam ni rekla da on nije napravio sve moguće da ga ona napusti. Jer je. Moj problem je u načinu.

Pa pokušala je preko Gulsum, čak i preko hrane da ga navede da joj kaže, ali on ništa. Kaže čovek nema pitanja na koje on nema odgovor. A odgovora nigde.
Dobro si shvatila od reči do reči, to je napisala.
Asli njega nikada ne bi mogla da napusti gledajući ga u oči. Isto kao što je Mira napustila Yamana isto ovako, baš zato što nije mogla gledajući ga u oči. Tada sam za nju imala razumevanja iako Yaman to nije ničim zaslužio, a Ferhat jeste samo tako.
Meni nije pljunula na lik, trudila se nadljudskim snagama i sama se borila za njih toliko vremena, od početka sam znala da će se kad tad umoriti i da će ga napustiti kad više ne bude imala nade.

Cijelo vrijeme epizode sam mislila na Miru i Yamana. I to u dvije situacije. Prva - Mirino "Ovo nije Tolzudere!" i drugo - Mirino napuštanje Yamana u hotelskoj sobi. Znaš koliko mi je Mira pala u očima nakon prvog i da zbog toga nikad nisam ni bila Yamira do dobrog dijela druge sezone. Znaš koliko sam joj tada zamjerila iako Yamanovo ponašanje nije bilo toliko sjajno. Pa eto tako nekako mi je s Asli u ovom trenutku.
Drugu situaciju sam ja Miri nekako lakše prešla iako mi je to što je napravila bilo toliko grozno, ali u tom periodu sam je donekle već i mogla shvatiti. Mislila je, između ostalog, da dobro radi Yamanu bez obzira što se ja ne slažem s tim ni ostalim njenim razlozima.

I sad opet dolazim do problema. Trudila se. Zbilja je. Ja bih joj skinula kapu da nisam razočarana samim načinom.
Kad se umorila? Onog trenutka kad je uzela poruku iz knjige? Ili u trenutku u Rivi kad je vidjela da drži Ferhata u ruci jer je ne može pustiti? Nije imala nade nakon spavanja s njim? Što onda nije napustila ga prije? Što je dopustila da prvo vode ljubav, a poslije ga napustila? Zašto ona posljednja rečenica? Da bi ostala ponosna žena ili što? Ne kužim. Zašto nije čekala da se Ferhat probudi i vidi da ovoga puta je kod njega blagost na licu, a ne pogled u prazno kao zadnji put?
Ne trebaš mi odgovarati na ova pitanja. Retorička su da shvatiš zašto meni njen postupak ne ide u glavu iako na svako od pitanja imam odgovor.
Ja sam već prije imala nekoliko opcija što Asli može napraviti. Napisala sam ih kroz prijašnje postove sve. Kad je napuštanje u pitanju, od nje sam očekivala otvoreno u lice napuštanje. I nikako s ovom zadnjom rečenicom u poruci. Ta rečenica je zapravo samo dodatak na one prije, kontrast.
Obrnimo stvari, samo pretpostavka - da je on njoj nakon ove situacije ostavio poruku - zaboravi, to je samo bilo trenutno. Ubij me, ako svi ne bi skočili na njega.
S druge strane, rekla sam i prije da ako Asli ode iz kuće usred noći je glupa. Da je trebala dočekati da je dovede u civilizaciju.

Vidiš, i sa ovim se u potpunosti slažem.  Sve je tako kako si rekla. Ali jednostavno postoji trenutak pucanja. Nije ona nanela samo njemu bol time što je ostišla, nanela je i sebi, ali kad čoveku pukne film tu je kraj.
Čak i da Asli nije u pravu, a ja mislim da jeste, jednom i ona ima pravo da ne bude u pravu, on toliko puta nije bio.

Postoji trenutak pucanja. Ali meni je onda trenutak pucanja trebao biti ono kad ju je poljubio. Ne nakon vođenja ljubavi. Nanijela je ona sebi boli više nego njemu. Ali da se postavim na glavu, džaba mi je to kad joj ja ne mogu prijeći preko toga iako Ferhat je jer zna da je on tome krivac.
Ima pravo ona da ne bude u pravu. Ali imam i ja da mi se ne sviđa njena odluka.

Za mene je on u tom trenutku bio čovjek koji treba nekoga uza sebe. Možda sam ja negdje htjela vidjeti onu ludu ljubav da odustaneš od svoga dobra zarad voljenog. Možda je i to moj problem.

Sacmalama. Nema napuptanja ni mene ni Ferhata, nisi ti Asli. lol! Šta smo ti mi krivi što si se naljutila na Asli.

Ha, ova ti je dobra.  smeh
Zbilja od sinoć mislim da sam zrela za napuštanje serije. Mene osvojio Ferhat s početka, ne gleda mi se ova sad njegova patnja i ispravljanje greška. Nisam više Asfer fan i ako nastavim gledati samo zbog Ferhata, točno ću tražiti da postane onaj Ferhat s početka i da bude što manje njegovih i Aslinih scena. A to mi nema smisla. Zato mislim da me ovdje neće dugo još držati.

Diskutabilno je koliko su zajedno.  Njoj se sigurno nešto desilo i došao je da je spašava. Događaji njih moraju da upućuju jedno na drugo, ali ne verujem da će baš da se pomire za jedan dan.

Sad si besna pa zato tako pričaš. I ja sam od 46. epizode AFK pa do 67. svake nedelje odustajala od gledanja, pa sam opet gledala.
Pa ko tebi brani da budeš na njegovoj strani, budi. zašto se osećaš loše.U krajnjem slučaju ni ti ni ja ne gledamo ovu seriju zbog Asli, nego najviše zbog Ferhata. To što je trenutno branim, to je druga stvar.
Ne moramo ni da se slažemo po ovom pitanju, meni je to skroz ok.

Dobro, ne znam koliko su zajedno. Ne znam koliko će Asli ustrajati u svome, a koliko će je Ferhat pustiti.

Mislim da nisam bijesna nego razočarana. Cijela epizoda mi je bila užasna s ovim nekim likovima, ali naravno da mi je kraj taj koji samo pojačava dojam.

Ne trebamo biti na istom mišljenju ti i ja. Pa nismo bile npr. ni kad su Sarp i Melek bili u pitanju. Ja sam tamo čak bila na njenoj strani.
Doduše, ja ne znam jesam li pročitala ijedan komentar (dok nisam odustala od čitanja sinoć), osim donekle Grkinje koja vodi Ibrinu stranicu, pozitivan za Ferhata, tako da evo ne znam što reći. Vidim da nisam u pravu.
Pa vidiš da sam već u toku epizode znala da ćemo se razići u mišljenju. Jer te poznajem.
Ne želim ja niti braniti Ferhata, u tome je problem. Jednostavno nemam volje gledati ovo kako je sada. Jer Ferhat je kriv, ne mogu braniti neobranjivo u tolikoj mjeri, ali mi se ni ne gleda ovako. Samo se živciram.
Назад на врх Go down
Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 8:44 am

Bondarenkova, ti sredi ovo s prebacivanjem tema.
Назад на врх Go down
Mrs Bondarenko
Bondarenkova nesuđena ljubav

Broj poruka : 11381
Datum upisa : 06.05.2015
Godina : 28

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:37 pm

Kad Stanislav postavi sliku na plaži, kako se ljubi sa golom Aurikom. lol!

Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:37 pm

Kad mi jutjub predloži da pogledam klip Ljubavna priča Stanislava Bondarenka i Aurike Alehine. lol!

Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:50 pm

Je li ovo voda ili votka?
Назад на врх Go down
Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:52 pm

U mom slučaju, vodka. lol!

Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:53 pm

Kad Poncha počne da mi slikovito objašnjava. lol!

Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:54 pm

Što kad ja počnem? Nema, odustajem.
Назад на врх Go down
Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:54 pm

Kad mi Poncha zabrani da priđem Cagi na terenu. lol!

Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:55 pm

Kad vidim da Poncha zavodi Stanislava. lol!

Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:55 pm

Kad se napijem pred navijanje na utakmici. lol!

Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:56 pm

Hm, vidiš kako sama sebi slikovito objašnjavaš. A usput si iskoristila priliku da malo šetkaš te svoje.

Назад на врх Go down
Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:57 pm

Ahahahahahahahaha, htela sam iskreno Matvejeva, ali mi Kozlovski ima najsličnije facijalne ekspresije.

Mrs Bondarenko

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:57 pm

Što, ne sviđa vam se ova fora?

Poncha
Caginica
Caginica

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    Tue Feb 06, 2018 4:59 pm

Samo ti. Samo meni neke face ne odgovaraju rečenicama. Ne znam je li zbog Kozlovskoga ili tvoje rečenice nemaju smisla.
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo    

Назад на врх Go down

Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija XVII deo
Назад на врх 
Страна 4 of 40Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija
» Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija II deo
» Kvalitetan provod uz najdraže glumce - Stasomanija/Bondomanija & Cagomanija VI deo